• Blog
  • Jak vyměnit střed turba

Jak vyměnit střed turba

Výměna středu turbodmychadla je dobrým krokem k obnovení plného výkonu vašeho vozu. Přinášíme vám uceleného průvodce, jak správně provést tuto údržbu bez nutnosti hlubších mechanických znalostí. Přečtěte si následující tipy a triky, které vám pomohou při výměně středu turbodmychadla.

Krok 1: Příprava a bezpečnost

Předtím než začnete s výměnou středu turbodmychadla, ujistěte se, že vozidlo je bezpečně zaparkované a motor je zcela vypnutý. Bezpečnost je klíčovým faktorem při jakékoli práci na motoru. Zajistěte si také potřebné nářadí, včetně klíčů, šroubováků a dalších nezbytných pomůcek.

Krok 2: Vyjmutí turbodmychadla

Vyjměte kompresní komoru: Odmontujte kompresní komoru, která obklopuje turbodmychadlo. To obvykle vyžaduje odšroubování několika šroubů nebo matic.
Vyjmutí turbodmychadla: Odpojte všechny potřebné hadice a kabely připojené k turbodmychadlu. Poté odšroubujte šrouby nebo matice, které drží turbodmychadlo na místě. Pamatujte si, jak bylo turbodmychadlo připevněno, abyste mohli nový střed správně namontovat.

Krok 3: Výměna středu turbodmychadla

Odmontujte starý střed: Starý střed turbodmychadla je obvykle upevněn pomocí několika šroubů nebo matic. Odmontujte je a pečlivě odstraňte starý střed.
Namontujte nový střed: Připevněte nový střed turbodmychadla na přesně stejném místě, kde byl původní. Ujistěte se, že je správně zarovnán a pevně upevněn.

Krok 4: Zpět na místo

Namontujte zpět turbodmychadlo: S novým středem správně namontovaným můžete připojit turbodmychadlo zpět k motoru. Ujistěte se, že všechny hadice a kabely jsou pevně připojeny.
Odmontujte bezpečnostní podpěry: Pokud jste vozidlo zvedali nebo fixovali, odstraňte všechny bezpečnostní podpěry a zajistěte, že vozidlo je stabilní.

Krok 5: Testování

Zkouška na místě: Než se vydáte na cestu, proveďte krátký test na místě. Zkontrolujte, zda vůz spuštěním a zastavením motoru reaguje bez problémů.
Krátká jízda: Po úspěšném testu můžete podniknout krátkou jízdu, abyste se ujistili, že nový střed turbodmychadla plně naplňuje očekávání.

Důležité rady a tipy

  • Pokud si nejste jisti, jak výměnu provést, konzultujte s odborníkem nebo si zajistěte profesionální pomoc.
  • Vždy dodržujte bezpečnostní postupy a pracujte s opatrností, když pracujete na motoru.


Výměna středu turbodmychadla může být dostupným řešením pro obnovení plného výkonu vašeho vozu. S Flexamiauto.cz můžete mít jistotu, že se dočkáte kvalitních produktů a spolehlivých informací pro údržbu a opravy vašeho automobilu. Využijte našeho průvodce výměna středu turbodmychadla a dejte svému vozu tu nejlepší péči.