• Blog
  • Jak namontovat turbodmychadlo do Škoda Octavia

Jak namontovat turbodmychadlo do Škoda Octavia

Chystáte se na výměnu turbodmychadla u vaší Škody Octavie? Přinášíme vám několik rad a tipů, jak správně provést montáž turbodmychadla, čemu se vyvarovat a na co si dát pozor. Turbodmychadlo Škoda Octavia se nachází ve výfukovém proudu výfukového systému. Jeho vysoké namáhání způsobené extrémními teplotami a částicemi sazí vede k omezení funkční bezpečnosti turbodmychadla.

Jaké jsou nejčastější závady turbodmychadla u Škody Octavie?

  • Vliv vnějšího prostředí
  • Nedostatečné mazání
  • Přehřátí
  • Cizí předmět
  • Okamžité zhasnutí motoru

Výměna turbodmychadla Škoda Octavia

Je bezpodmínečně nutné vyměnit všechny vadné díly a rozvody v okolí turbodmychadla a vyměnit motorový olej u vozidla, a to včetně přívodního olejového potrubí. Vedení plnicího tlaku musí být v bezvadném stavu, aby nedocházelo k přetlakování turbodmychadla. Doporučujeme obnovit všechna potřebná těsnění umístěná u rozvodu turbodmychadla. Přívod oleje na turbodmychadle je nutné doplnit olejem. Při montáži dodržujte montážní pokyny výrobce.

Co dělat po montáži turbodmychadla

V první řadě je nutné vyměnit motorový olej a olejový i vzduchový filtr. Po prvním nastartování motoru přidržte rukou hřídel kompresorového kola do doby, než se začne turbo promazávat. Pokud nechcete sahat rukou do motoru, vyndejte pojistku nebo relé a začněte točit motor. Dejte však pozor na to, aby nenaskočil. Jedině tak můžete zajistit přívod oleje až k samotnému turbu. Poté stačí jen nastartovat a nechat motor běžet 2 - 3 minuty na volnoběh.

Turbo po generální opravě motoru

Jestliže jste po generální opravě motoru, je dobré prvních 200 km ujet s původním turbodmychadlem. Toto doporučení pramení z možného poškození turba malými částmi, které zůstaly v motoru po jeho opravě. Pokud by měla přijít nějaká pohroma, pak to odnese staré turbo a vy budete v klidu, jelikož nové či repasované turbodmychadlo budete mít uloženo vedle v krabici. Po dosažení mety 200 km turbodmychadlo vyměňte za nové a užijte si dalších několik set kilometrů se svou Octavií.

Jak mohu identifikovat své turbodmychadlo Škoda Octavia?

Nejbezpečnějším a nejjednodušším způsobem, jak zjistit typ svého turbodmychadla ve Škodě Octavia, je štítek přímo na turbodmychadle. Na něm jsou neomylně uvedeny všechny údaje, které potřebujete k bezpečnému objednání turbodmychadla Škoda Octavia u nás. Nejste si jisti, které turbodmychadlo Škoda Octavia je vhodné pro vaše vozidlo? To není žádný problém. Identifikaci turbodmychadla Škoda Octavia za vás rádi převezmeme. Zašlete nám kopii technického průkazu Škoda Octavia nebo fotografii výrobního štítku turbodmychadla a my vše vyřešíme za vás.

Pro více informací nás kontaktujte

Potřebujete poradit s výměnou? Nebo potřebujete zajistit výměnu turbodmychadla, udělat repasy stávajícího či objednat správné? Spojte se s námi. Jsme odborníci na turbo pro model Škoda Octavia. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.